Jak korzystać z narzędzia ZarabiajNaFotografii fotografując dzieci podczas Pierwszej Komunii?

czwartek, 19 marca 2012 14:57
autor: Paweł Zmysłowski
komunia1_mala

Sezon komunijny w pełni rozpoczęty. Zapewne masz już za sobą pierwszą przepracowaną niedzielę, podczas której zrobiłeś setki niezapomnianych ujęć podczas przyjmowania przez dzieci pierwszej Komunii Świętej. Umówiłeś się z rodzicami na prezentację zdjęć, pokażesz im swoje zdjęcia i zbierzesz zamówienia. Docierasz w zasadzie tylko do rodziców, bo to z nimi umawiasz się na spotkanie.

Stracisz mnóstwo czasu i energii na to, aby obrobić i wywołać zdjęcia w labie i przekazać je rodzicom. Musisz uważać, aby nie pomylić się w zamówieniu i otrzymać za zdjęcia należną kwotę. A kolejna niedziela komunijna już się zbliża…

Dzięki narzędziu ZarabiajNaFotografii czas, który dotąd poświęcałeś na obsługę zleceń  możesz wykorzystać w zupełnie inny, ciekawszy sposób a w kolejną roboczą niedzielę skupić się na robieniu niezapomnianych ujęć, zamiast myśleć o sprzedaży i kłopotliwej dystrybucji zdjęć. W jaki sposób? Droga do sukcesu jest bardzo prosta. Masz już konto fotografa w Vertis.pl, zakładasz album, do którego wgrasz zrobione podczas uroczystości zdjęcia i czekasz na zamówienia składane przez rodziców i rodziny w dogodnym dla nich czasie za pośrednictwem Internetu.

Ƭeraz, podczas komunii, zrób zdjęcia dzieci dodatkowo z rodzicami, dziadkami, wujkami, chrzestnymi. Znajdź moment, w którym mógłbyś zrobić dzieciom portreciki – ze złożonymi rękami, świecą, obrazkiem, różańcem itp. Pamiętaj, aby ująć dziecko w takim zbliżeniu, żeby tylko ono znalazło się na zdjęciu. Większość rodziców takiego zdjęcia nie jest w stanie wykonać, a dzięki Tobie będą mięli wspaniałą pamiątkę. „Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że zdjęcia portrety świetnie się sprzedają” mówi fotograf Bogusław Makar. Koniecznie zrób takie zdjęcie każdemu dziecku najlepiej na zbiórce oraz obowiązkowo, gdy otrzymuje Komunię. Każdy rodzic kupi takie zdjęcie na pamiątkę a to właśnie Ty masz pozwolenie na tego typu ujęcia.
Teraz najważniejsza rzecz: poinformuj rodziców, gdzie mogą nabyć zdjęcia. Przed uroczystością przygotuj wizytówki sprzedażowe na swoim koncie i wydrukuj je. Na wizytówce możesz umieścić dowolny obrazek – może zamiast własnego logo warto zamieścić symbol odbywającej się ceremonii? Wizytówki z linkiem do Twojej galerii możesz rozdać rodzicom na spotkaniu organizacyjnym przed komunią, w trakcie pierwszej spowiedzi świętej a także podczas prób dzieci. Jeśli znasz księdza, który udzieli Komunii poproś go, aby poinformował wszystkich z ambony, że w gablotce parafialnej znajduje się informacja o tym, gdzie zdjęcia będą dostępne.  W ten sposób nie tylko rodzice, ale co bardzo ważne i dziadkowie, chrzestni i wszyscy goście dowiedzą się o możliwości samodzielnego zakupu dowolnie wybranych zdjęć.

Do przygotowanego wcześniej albumu wgraj wszystkie zdjęcia zrobione podczas uroczystości. Ogromne znaczenie ma fakt, iż zdjęcia będą dostępne dla całej rodziny – skorzystasz z emocji towarzyszących takiej uroczystości. Zapraszając rodziców na spotkania w salach katechetycznych po to, aby pokazać wywołane zdjęcia tracisz mnóstwo czasu. Nagle zbiera się tłum rodziców, każdy ogląda w pośpiechu zdjęcia i szuka na nich swoich pociech, tworzą się kolejki, zamieszanie z pieniędzmi… Tworząc galerię zdjęć masz pewność, że zarówno dziadkowie jak i rodzice będą mogli w zaciszu domowym, bez wychodzenia z domu wybrać zdjęcia atrakcyjne dla siebie.

Udostępnij różne formaty zdjęć – standardowy  i większy, aby móc wywołać zdjęcie do ramki na ścianę. „Ja w swojej praktyce nie udostępniam w ogóle zdjęć w formacie 10×15, ponieważ zwykle w świadomości klientów zakodowana jest marketowa cena odbitki. Wyceniając takie zdjęcie na 5zł narażasz się na ostrą krytykę” radzi Pan Bogusław Makar. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat formatu odbitki komunijnej, sprawdź>> Sam ustalasz cenę za zdjęcie, a więc wyceniasz swoją ciężką pracę. Tylko od Ciebie zależy, ile zarobisz.
Ⱳarto zadbać o to, aby album ze zdjęciami zabezpieczyć hasłem dostępu, które umieścisz na wizytówce. W ten sposób unikniesz kłopotliwych pytań o ochronę wizerunku i spowodujesz, że dostęp do zdjęć będą mieli tylko uczestnicy uroczystości. Warto również wyznaczyć przedział czasowy, w którym zdjęcia będą w albumie dostępne. „Zazwyczaj ustalam przedział czasowy około 4 do 5 tygodni, w którym zdjęcia są dostępne w galerii. W ten sposób rodzice, którzy często nie mają pieniędzy na to, aby w dwa dni po Komunii kupić wszystkie interesujące ich zdjęcia, mają czas na zebranie odpowiedniej kwoty” komentuje Pan Bogusław Makar. Ważne jest również, aby sprzedawać nie tylko odbitki, ale udostępnić możliwość zakupu plików cyfrowych, oczywiście w odpowiednio wysokiej cenie – w ten sposób rodzice docenią to, że jesteś otwarty do współpracy.

Rozdałeś wizytówki, zrobiłeś przepiękne zdjęcia i umieściłeś je w albumie. Pozostaje Ci czekać na spływające zamówienia i przygotować się do kolejnego takiego wydarzenia. Pamiętaj jednak, że aby Twoje wysiłki i starania przyniosły pożądany efekt w postaci spływających zamówień musisz postarać się o to, aby dobrze przygotować wizytówki sprzedażowe i poinformować rodziców o korzyściach zakupu zdjęć bez wychodzenia z domu. Zadbaj, aby o zdjęciach dowiedzieli się nie tylko rodzice, ale i wszyscy pozostali goście.

Narzędzie ZarabiajNaFotografii powoduje, iż w tak pracowitym miesiącu, jakim jest maj, możesz włożyć mniej wysiłku i czasu w to, aby zwiększyć swój zysk. Jeśli nie jesteś w pełni przekonany do przestawienia się w całości na nową formę sprzedaży zdjęć, możesz wykorzystać ZarabiajNaFotografii jako dodatkowe narzędzie. Obok standardowej formuły działania, którą stosowałeś od lat. Dzięki temu rodziny dzieci komunijnych będą miały możliwość zobaczyć wszystkie zdjęcia z uroczystości i zamówić doróbki, nie angażując dodatkowo Twojego czasu. Sprawdź, jak to działa w Twoim biznesie. Zobaczysz, że Twoi Klienci docenią Twoją otwartość na nowe rozwiązania i możliwości.